

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 3.15 A |
| Color | Clear, Silver |
| Size | 5.60 mm x 21.00 mm |
Stock: 59
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07949
Ext.Price$0.07949
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07949 | $0.07949 |
| 10 | $0.07076 | $0.70760 |
| 50 | $0.06298 | $3.14900 |
| 100 | $0.05477 | $5.47700 |
| 500 | $0.04763 | $23.81500 |
| 1000 | $0.04390 | $43.90000 |
| 3000 | $0.04047 | $121.41000 |
